Troszczymy się o ludzi w potrzebie

Pomaganie ludziom w potrzebie to nasza pasja

Naszą pasją jest pomaganie ludziom w potrzebie, dawanie im drugiej szansy w życiu i na rynku pracy. Dlatego wspieramy różne projekty rozwojowe na całym świecie za pośrednictwem naszej fundacji Tools4Life. Współpracujemy między innymi z fundacją Agua Viva w Brazylii, gdzie produkowane są nasze torby na laptopy, oraz z więzieniem w Zwolle, gdzie montowana jest nasza podstawka na laptopa Steel Travel. Jesteśmy również punktem zbiórki odzieży dla Stichting CRR (Christian Refugee Relief), dzięki czemu uchodźcy w południowej Europie mogą otrzymać ubrania.

Fundacja

Tools4Life

Fundacja Tools4Life została założona 1 października 2018 r. w celu zapewnienia osobom potrzebującym i żyjącym w ubóstwie środków do samodzielnego zarabiania na życie. W tym celu Tools4Life wspiera kilka projektów, w tym:

  • Fundacja Agua Viva
    Agua Viva to instytucja zajmująca się opieką nad uzależnionymi, której celem jest nauczenie byłych uzależnionych handlu, aby mogli sami się utrzymać.
  • Projekt w Indonezji
    Projekt ten pomaga kobietom, które zostały odrzucone lub są zagrożone we własnych rodzinach, zapewniając im schronienie i szkolenia. Celem jest nauczenie tych kobiet, jak zapewnić sobie utrzymanie, na przykład poprzez wytwarzanie i sprzedaż produktów.
  • Chrześcijańska Fundacja Pomocy Uchodźcom (CRR)
    Chrześcijańska Fundacja Pomocy Uchodźcom (CRR) co miesiąc wysyła pomoc humanitarną do obozów dla uchodźców w Europie Południowej. Oprócz wsparcia finansowego, Tools4Life uruchomiło punkt zbiórki odzieży przy Techniekweg 15 w Leerdam od końca 2022 roku.

Oficjalnie jesteśmy firmą B Corp!

Od 2023 roku posiadamy oficjalny certyfikat B Corp! Czym jest B Corp? Firmy B Corp dążą do tego, aby Ziemia była zdrowa, zdatna do życia i bezpieczna, zarówno dla dzisiejszego pokolenia, jak i dla przyszłych. Robią to głównie poprzez pozytywny i aktywny wkład na rzecz ludzi i społeczeństwa. B Corporation to niezależny znak przyznawany przez B Lab po dokładnym audycie w 5 obszarach wpływu. Obejmują one ocenę uczciwych wynagrodzeń i warunków pracy (w całym łańcuchu produkcyjnym i handlowym) oraz ogólne zaangażowanie społeczne.

Współpraca z

Agua Viva

Aby wyprodukować torbę na laptopa R-Go Viva, współpracujemy z fundacją Agua Viva w Brazylii. Agua Viva to chrześcijańska organizacja, której misją jest praca na rzecz brazylijskich bliźnich pod hasłem “ludzie znów stają się ludźmi”. Ludzie mogą popaść w kłopoty z powodu różnego rodzaju okoliczności i w rezultacie utknąć w martwym punkcie. Może to być spowodowane nadużywaniem narkotyków i alkoholu, zadłużeniem, chorobą, rozwodem lub problemami psychologicznymi. Agua Viva oferuje pomoc w postaci ośrodka rehabilitacyjnego.

Agua Viva

Pomożesz?

Kupując naszą torbę na laptopa zapewniasz potrzebującym perspektywę nowego życia. Około 20% kosztów produkcji torby na laptopa przekazujemy fundacji Agua Viva. Dzięki temu mogą dać nową szansę jeszcze większej liczbie osób!

Obejrzyj ten film!

Współpraca z

In-Made

Stojaki na laptopy R-Go Steel są produkowane we współpracy z holenderską organizacją In-Made. In-Made daje więźniom szansę na zdobycie umiejętności robotniczych w prawdziwym środowisku produkcyjnym i pod okiem ekspertów.

In-Made

Pomożesz?

Praca In-Made jest zgodna z naszą wizją zapewnienia możliwości zatrudnienia osobom, które potrzebują drugiej szansy. Dlatego rozpoczęliśmy współpracę. Od listopada 2021 roku więźniowie zaczęli montować naszą podstawkę na laptopa R-Go Steel Travel. Kupując podstawkę pod laptopa R-Go Steel, wspierasz wspaniałą pracę In- Made i pomagasz ludziom, którzy potrzebują drugiej szansy.